Nowe oblicze turystyki
Projekt opracowuje Paweł Cywiński, który na co dzień jest redaktorem Magazynu Kontakt. W założeniu Post-Turysta ma składać się z trzech etapów:
Pierwszy to stworzenie specjalnego wydania Magazynu Kontakt w postaci kwartalnika i internetowego tygodnika, w którym pojawią się treści związane z post-turystyką. Ich autorami będą Olga Stanisławska, Max Cegielski czy Wojciech Tochman. Pierwszy numer ma ukazać się za około dwa miesiące.
Kolejny etap ma zachęcić pasjonatów turystyki, studentów, harcerzy oraz członków klubów górskich do poznawania zagadnienia post-turystyki przez cykliczne szkolenia prowadzone przez profesjonalistów w tej dziedzinie. Na szkoleniach omawiane będą etyczne aspekty turystyki, fotografii turystycznej oraz elementy ekologiczne i ekonomiczne napędzające rynek turystyczny. Każdy uczestnik takiego szkolenia, dzięki programowi Edukacja Globalna – Polska Pomoc MSZ otrzyma certyfikat Edukacji Globalnej.
W ostatnim etapie szkolenia mają być dostępne również na platformach e-lerningowych, dzięki czemu większa ilość osób będzie miała dostęp do zagadnień związanych ze świadomym podróżowaniem. W założeniu materiały mają się składać z 30 artykułów, które w prosty i jasny sposób opisywać będą meandry post-turystyki. Autorami materiałów mają być najlepsi socjologowie, etnolodzy, kulturoznawcy i ekonomiści z Polski. Tak duża ilość różnorodnych autorów umożliwi zaprezentowanie z wielu punktów widzenia jednego zagadnienia, co dodatkowo ma poszerzyć horyzonty pasjonatów świadomego i odpowiedzialnego podróżowania.
Artykuły oraz inne przewodniki mają być dostępne na stronie post-turysta.pl, na którą serdecznie zapraszamy.
Redakcja serwisu Escapador.pl
fot. Logo Post-Turysty