Data publikacji: 2013-02-12 10:15
Po perfekcyjnym opanowaniu wszystkich umiejętności na snowboardzie zostają jeszcze 3 drogi do snowboardowego eldorado. Pierwszą jest freeride , czyli jazda poza trasami w puchu, drugą nauka freestyle , czyli doskonałej zabawy z deską na snowparkach, a trzecią zdobycie uprawnień instruktora snowboardingu . W tym artykule zostanie opisana ścieżka od stopni SITS po zdobycie tytułu instruktora .
Data publikacji: 2013-02-05 12:56
Po opanowaniu podstawowych umiejętności związanych z jazdą na desce pora zabrać się za dynamiczną jazdę z nieco większą prędkością (oczywiście dopiero po dobrym opanowaniu hamowania na obu krawędziach!) . Nadeszła pora na ćwiczenie skrętów ślizgowych i ciętych , dzięki którym nasza jazda będzie dawać nam dużo większą satysfakcję, adrenalinę i będzie wyglądać widowiskowo.
Data publikacji: 2013-01-29 17:44
W poprzedniej części opisane były podstawy, które trzeba znać, żeby jeździć na snowboardzie . W tej części opisane będą ćwiczenia, dzięki którym opanujemy równowagę na desce , poczujemy krawędź podczas jazdy i oswoimy się ze snowboardem .
Data publikacji: 2013-01-22 18:51
Po skompletowaniu całego sprzętu snowboardowego przyszła pora na podstawy teoretyczne związane z jazdą na stoku. Wiąże się to zarówno z praktycznymi ćwiczeniami, ale także konkretnym, snowboardowym nazewnictwem.
Data publikacji: 2013-01-16 09:54
Borykanie się z uczuciem zimna podczas długiej jazdy na stoku jest czymś naturalnym. Jak zabezpieczyć się przed przemarznięciem?
Data publikacji: 2013-01-15 15:08
Istnieje kilka rodzajów wiązań snowboardowych , które zasadniczo służą do tego samego, ale ich funkcjonalność jest nieco inna. Poprzednia część została w całości poświęcona typowym wiązaniom miękkim, tzw . STRAP IN, z których korzysta większość snowboardzistów, natomiast tutaj skupię się na opisaniu wiązań twardych, step in i flow .
Data publikacji: 2013-01-08 14:26
Kupując sprzęt snowboardowy zawsze rozważa się to, czy ma być nowy czy używany. Buty snowboardowe to ta część sprzętu, od której powinno się zaczynać kompletowanie całego zestawu snowboardowego , i powinny być nowe. Dlaczego?
Data publikacji: 2012-12-18 11:05
Wiązania snowboardowe to nieodłączna część sprzętu snowboardowego . W artykule znajduje się opis i specyfika wiązań oraz informacje, czym kierować się wybierając odpowiednie wiązania dla siebie.
Data publikacji: 2012-12-14 11:53
Zima dla wielu osób oznacza uciążliwy śnieg , siarczyste mrozy oraz konieczność odśnieżania samochodu. Istnieje jednak dosyć pokaźne grono pasjonatów, którzy z niecierpliwością wypatrują zimowych miesięcy oraz spadku temperatury na zewnątrz. Dla nich zima nie kojarzy się ze stagnacją, lecz wręcz przeciwnie- z aktywnością. O kim mowa? O zapalonych snowboardzistach , którzy z nadejściem pierwszych śniegów masowo udają się na stoki w Polsce oraz za granicą.
Data publikacji: 2012-12-11 12:54
Kupno pierwszej deski snowboardowej to wielki dzień dla wszystkich fanów tego sportu. Można to porównać do kupna pierwszego samochodu albo pierwszej komórki. Dlatego też trzeba zapoznać z poradnikiem początkującego snowboardzisty .
Data publikacji: 2013-02-25 10:37
Sezon narciarski jeszcze trwa w najlepsze pomimo tego, że ferie się już skończyły. Część miłośników zimowego szaleństwa ma za sobą dłuższe wyjazdy , a część ciągle czeka na tydzień świetnej zabawy w górach. Zarówno jednym jak i drugim przyda się informacja o tym, jak przewozić bezpiecznie sprzęt zimowy , żeby się nie zniszczył.
Data publikacji: 2013-02-18 11:08
Dobry sprzęt na stoku to podstawa, jednakże większość ludzi zapomina o pozornie błahych drobiazgach, które mogą przydać się podczas zimowych zabaw. Do takich drobiazgów zalicza się dobrze wyposażona kosmetyczka oraz apteczka .
Data publikacji: 2013-01-28 11:49
Jazda na nartach czy snowboardzie wiąże się z odpowiedzialnością zarówno za siebie jak i innych użytkowników stoku. Dlaczego? Ponieważ najważniejsze jest to, żebyśmy nie zrobili krzywdy sobie, ani nikomu innemu szusującemu obok nas.
Data publikacji: 2013-01-21 13:47
W pierwszej części cyklu związanego z bezpieczeństwem przedstawione były ogólne zasady bezpiecznego zachowywania się na stoku . Teraz pora podjąć wątek pierwszej pomocy na stoku , ponieważ zawsze możemy być świadkami wypadku, tak samo, jak zawsze możemy brać w nim udział. Na pewno wówczas życzyli byśmy sobie, żeby w sytuacji krytycznej jak najszybciej ktoś fachowo udzielił nam pomocy.
Data publikacji: 2013-01-14 11:25
Pomimo, że wciąż czekamy na atak zimy , to wszyscy fani białego szaleństwa z niecierpliwością czekają na weekend albo urlop, żeby wybrać się na stok . Nie każdy jest jednak świadomy tego, że zabawa na śniegu wiąże się z możliwością odniesienia różnych kontuzji . Żeby się przed nimi ustrzec trzeba przestrzegać zasad, jednak, żeby mieć pewność ochrony warto wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie .
Data publikacji: 2013-01-07 13:39
Kolejna część cyklu o bezpieczeństwie poświęcona będzie ochraniaczom , których na ogół nie widać podczas jazdy na snowboardzie czy nartach . Część z nich służy do tego, żeby dogrzać nasze ciało na stoku np. w zimne dni, a inne są po to, żeby chronić konkretne części ciała.
Data publikacji: 2012-12-17 12:28
W kolejnej części cyklu o bezpieczeństwie zajmiemy się goglami , które poza tym, że są ważnym elementem zabezpieczającym nasze oczy, po prostu poprawiają komfort jazdy . Ich używanie można porównać do zakładania okularów przeciwsłonecznych w samochodzie.
Data publikacji: 2012-12-10 10:37
Bezpieczeństwo to temat, o którym nikt nie lubi słuchać, ze względu na to, że kojarzy się z nakazami i zakazami. Każdy ma też świadomość, że jest to dziedzina potrzebna i trzeba się do niej jakoś ustosunkować.
Data publikacji: 2013-03-11 10:45
Narciarstwo zjazdowe to jedna z najpopularniejszych, zimowych dyscyplin sportowych. Z tego względu warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób zbudowane są narty oraz jak dokonuje się ich konserwacji.
Data publikacji: 2013-02-22 10:51
W poprzednich artykułach opisane były kolejne stopnie związane ze zdobyciem certyfikatu instruktora narciarstwa . Warto więc porównać obie możliwości, spojrzeć na ich mocne i słabe strony po to, żeby każdy mógł indywidualnie dokonać wyboru.