Stereotypy na temat snowboardzistów i snowboardu
Jazda na desce niewątpliwie przyciąga wiele osób spragnionych mocnych wrażeń oraz sporej dawki adrenaliny. Snowboard to nie tylko sport, mowa tutaj o swoistej subkulturze czy stylu życia. Nic dziwnego, że na temat snowboardzistów powstaje tak wiele skrajnie różnych opinii czy utartych stereotypów. Rodzi się również nienaturalny konflikt pomiędzy tradycyjnymi użytkownikami stoków, czyli narciarzami, a przejawem nowoczesności w postaci snowboardzistów.
Robienie na złość narciarzom
Dosyć często użytkownicy stoków twierdzą, że osoby jeżdżące na desce sieją postrach ze względu na skomplikowane ewolucje lub prędkość jazdy. Snowboardziści kojarzeni są z bardziej wyczynową formą użytkowania wyciągów narciarskich oraz skłonnością do ryzyka. Niektórzy nawet twierdzą, że miłośnicy deski uzależnieni są od adrenaliny.
Panuje również opinia, iż snowboardziści przeszkadzają narciarzom w spokojnym szusowaniu, zajmują stok lub stwarzają niebezpieczeństwo innym uczestnikom jazdy na wyciągu narciarskim. Dosyć częstym zarzutem jest blokowanie stoku i siedzenie bezczynnie, co uniemożliwia normalne użytkowanie trasy przez inne osoby.
Jak hiphopowcy i windsurferzy?
Mówiąc o stereotypach na temat snowboardzistów, nie sposób nie wspomnieć o tych na temat stylu życia. Porównywani są oni do miłośników windsurfingu, którzy według obiegowej opinii lekko podchodzą do ważnych życiowych kwestii, a w zupełności skupieni są na uprawianiu ukochanego sportu ekstremalnego.
Kolejną opinią jest powiązanie snowboardingu z kulturą hiphopową. Często są one porównywane, głównie ze względu na obszerne ubrania noszone przez przedstawicieli obu tych subkultur.
Lans na stoku
Z drugiej strony mówi się również o szpanie i osobach, które jazdę na desce traktują jako sportową odmianę lansu. Sprzęt i strój za kilka tysięcy złotych, luzackie podejście do życia oraz pozowanie na doświadczonego- tak większość społeczeństwa widzi miłośników deski.
Na temat deski panuje wiele różnych, czasami bardzo krzywdzących stereotypów, jednak nie należy się nimi przejmować. Całą uwagę warto poświęcić szaleństwom na stoku oraz cieszeniu się z emocjonującej jeździe na desce!