Szkolenia z serwisowania nart
W standardowych programach szkoleniowych znajdziemy dwa poziomy zaawansowanie: podstawowy i serwisowy. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla osób, które chciałby móc serwisować swoje narty w domowym zaciszu, natomiast drugi skierowany jest do instruktorów narciarskich, właścicieli serwisów, szkół narciarskich czy wypożyczalni sprzętu. Zazwyczaj kurs wybierany jest przez miłośników oraz pasjonatów snowboardingu czy narciarstwa, którzy pragną lepiej dbać o swój sprzęt.
Przykładowy program i zakres tematyczny szkoleń:
Poziom podstawowy:
-dobór sprzętu narciarskiego i snowboardowego,
-wybór butów i kijków,
-teoria smarowania,
-naprawy sprzętu,
-technika ostrzenia sprzętu,
-historia nart oraz snowboardu.
Poziom zaawansowany/serwisowy
-historia nart i snowboardu,
-dobór sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego,
-teoria smarowania,
-podstawowe techniki naprawy sprzętu,
-optymalizacja serwisowania nart,
-zajęcia praktyczne
-technika smarowania w pełnym zakresie temperatur.
Dosyć często oferowane są przy okazji szkoleń serwisowania nart, również kursy umiejętności miękkich dla sprzedawców, które mają za zadanie podnieść kwalifikacje z zakresu marketingu oraz komunikacji.
Kwota i lokalizacja
Koszt tego typu szkoleń jednodniowych waha się od 50 do 800 złotych w zależności od jego zakresu, dofinansowania, ilości godzin czy firmy, która je przeprowadza. Tego typu kursy odbywają się najczęściej w dużych miastach, a także miejscowościach turystycznych, takich jak na przykład Zakopane, Wisła, Rabka Zdrój czy Szczyrk.
Niektóre z warsztatów mogą zostać przeprowadzone na specjalne życzenie w serwisie u klienta.
Szkolenia tego typu najczęściej organizowane są przed sezonem zimowym lub w trakcie jego trwania, jednakże niektóre firmy prowadzą tego kursy z serwisowania sprzętu przez cały rok.
Miłośnicy szaleństw na stokach oraz pasjonaci narciarstwa czy snowboardingu z pewnością chętnie poszerzą swoją wiedzę na temat odpowiedniego zabezpieczenia nart na kolejny sezon.