Testy na oficera rowerowego w Krakowie

O co pytano kandydatów na oficerów rowerowych w Krakowie? O zasady funkcjonowania wypożyczalni rowerów, o liczbę krakowskich kontrapasów, o stowarzyszenia rowerowe i inne. Ciekawe jak im poszło…

Kilkudziesięciu kandydatów zgłosiło się do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu by zostać oficerem rowerowym. Wyłonieni kandydaci to aktywni rowerzyści z pasją i doświadczeniem, którzy dołączą do zespołu rowerowego utworzonego w ramach ZIKiT.

Zatrudnionych zostanie dwóch rowerowych oficerów, jeden na stanowisku specjalisty, drugi inspektora.

Do zadań pierwszego będą należały:
-kontrola stanu techniczny i oznakowania tras rowerowych,
-zlecać napraw tras rowerowych,
-prowadzenie dokumentacji o stanie technicznym ścieżek ,
-przygotowywanie wniosków budżetowe o środki na utrzymanie i oznakowanie dróg rowerowych

Inspektor powinien natomiast:
-prowadzić rozmowy i konsultacje ze środowiskami rowerowymi,
-uczestniczyć aktywnie w zespole ds. audytu,
-brak aktywny udział w promowaniu rozwoju ruchu rowerowego

W trakcie rozmów padły pytania o długość kontrapasów, o zakres działalności stowarzyszeń rowerowych, o dziennikarzy rowerowych. Jak mówi przedstawiciel ZIKiT niektórzy świetnie poradzili sobie nawet z tymi najbardziej niespodziewanymi pytaniami. Część rekrutacji przeprowadzona była po angielsku gdyż wybrani oficerowie będą brali udział w międzynarodowych konferencjach.

Wybrano kilka osób, które przeszły indywidualne rozmowy, ostatecznie wyniki i wybrane osoby poznamy przed końcem wakacji.

Do tej pory swoich rowerowych rzeczników mają już Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Elblągu, Bydgoszczy, Opolu, Gdyni, Szczecinie, Rzeszowie, Łodzi.

Czas na Kraków i inne miasta!


Redakcja serwisu www.escapador.pl