Kazachstan - Kirgistan - Uzbekistan - dla aktywnych 2014 (oferta objazdowa)
Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl
Transport: samolot,inny
Wyżywienie: śniadania,obiady,kolacje,wg programu
Opis
KAZACHSTAN - KIRGISTAN - UZBEKISTAN - dla aktywnych
Dzień 1: Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Istambułu. Przerwa tranzytowa. Wylot do Ałma-Aty.Dzień 2: Przylot do Ałma-Aty - największego miasta Kazachstanu. Transfer do hotelu. Zwiedzanie byłej stolicy Kazachstanu katedra Zenkowa i Muzeum Instrumentów Muzycznych w parku Panfiłowa, Łaźni Arasan, dla chętnych - fakultatywnie możliwość skorzystania z kąpieli. Następnie wizyta na targu, w Centralnym Muzeum Państwowym z archeologicznym skarbem tego kraju - ?złotym wojownikiem?. Przejazd przez Plac Centralny, cmentarz japońskich jeńców wojennych z II Wojny Światowej. Następnie fakultatywnie podjazd kolejką na wzgórze Kok Tube, skąd roztacza się rozległa panorama miasta. Kolacja, nocleg w hotelu.
Dzień 3: Całodniowa wycieczka w góry Zailijskiego Ałatau nad jezioro Bolszoje Ałmatinskoje. Zachwycająco turkusowej barwy jezioro to znajduje się w głębi wąwozu rzeki Bolszaja Ałmatinka, w otoczeniu szczytów sięgających ponad 4000 m n.p.m. Krótki trekking i piknik nad jeziorem. Powrót do Ałma-Aty. Kolacja i nocleg.
Dzień 4: Po śniadaniu wyjazd do Biszkeku. Przekroczenie granicy z Kirgistanem w Kordai. Po przyjeździe kolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie i nocleg w Biszkek. Fakultatywnie ? wieczorem folklorystyczne przedstawienie.
Dzień 5: Po śniadaniu wyjazd do Karakol wzdłuż południowego brzegu jeziora Issyk-Kul. Po drodze zwiedzanie kompleksu w Burana wieży Burana ? wysokiego minaretu w miejscowości Bałasagun ? dawnej stolicy kaganatu Karachanidów. Obiad w tradycyjnym kirgiskim domostwie. Fakultatywnie możliwość obserwowania tradycyjnych kirgiskich zawodów konnych ? ułak-tartysz w dosłownym tłumaczeniu ?wydzieranie sobie kozy? oraz dla chętnych ? fakultatywnie pokaz polowania z orłem ? tradycyjnej sztuki myśliwskiej tych terenów. Po przyjeździe do Karakol zakwaterowanie kolacja i nocleg.
Dzień 6: Po śniadaniu zwiedzanie Karakol - Muzeum Przewalskiego, meczet Dungan, prawosławna katedra św. Trójcy. Wyjazd w kierunku Czołapon-Ata, głównego resortu znajdującego się na północnym brzegu jeziora Issyk-kul. Dla chętnych ? fakultatywnie pokaz polowania z orłem ? tradycyjnej sztuki myśliwskiej tych terenów. Po przyjeździe do Czołapon-Ata zwiedzanie Muzeum Regionalnego, podziwianie prehistorycznych rysunków naskalnych ? petroglifów. Fakultatywnie rejs łodzią. Kolacja i nocleg
Dzień 7: Po śniadaniu przejazd do Biszkeku. Po przyjeździe zwiedzanie miasta - przejazd ulicami stolicy, wizyta na placu Ala Too, spacer po Oszskim bazarze - głównym targowisku miasta. Wizyta w Muzeum Historycznym. Po południu przejazd 40 km od Biszkieku do doliny Ała-Arcza w górach Kirgiski Ałatau. Rozpoczęcie trekkingu w asyście przewodnika, kucharza i tragarzy (limit bagażu na tragarza wynosi 10 kg od osoby, dlatego niepotrzebne na ten czas rzeczy należy zostawić w depozycie w hotelu w Biszkieku). Trekking w górę doliny Ak-Sai, wzdłuż strumienia do wodospadu o tej samej nazwie. Kolacja. Nocleg w namiotach.
Dzień 8: Trekking w górę doliny Ak-Sai. Podejścia na trekkingu są strome, ale nie technicznie trudne. Średni czas wędrówki dziennie to 5-6 godzin, a dzienna różnica wzniesień wynosi 500-800 m. Trudy wędrówki wynagradzane są za to przez fantastyczne górskie widoki, ukwiecone łąki, zarośla drzewiastych jałowców i możliwość spotkania dzikich zwierząt. Piknik przy chacie Ratsek. Dalsza wędrówka do góry, po morenie bocznej lodowca Ak-Sai. Dotarcie w górne rejony lodowca. Kolacja. Nocleg w namiotach.
Dzień 9: Przejście przez lodowiec i wejście na przełęcz Teke-Tor Asuu (3900 m n.p.m.). Piknik po drugiej stronie przełęczy. Zejście wzdłuż strumienia do doliny Ała-Archa. Przejazd do Biszkieku. Jeżeli czas pozwoli, zakup pamiątek w centrum handlowym ?ZUM?. Kolacja. Nocleg w hotelu.
Dzień 10: Przejazd na lotnisko i wylot do Duszanbe. Zwiedzanie stolicy, największego miasta Tadżykistanu - Duszanbe (w języku tadżyckim oznacza poniedziałek). Przejście główna ulicą Rudakiego do Meczetu Hadżiego Jakuba, mijając po drodze - pomnik Ismaila Samanida (twórcy państwa Samanidów w X w.), budynek Parlamentu, Pałac Prezydencki. Kolacja. Nocleg.
Dzień 11: Wyjazd do Pamiru autostradą M41. Pamir przez miejscowych zwany jest Bam-i-Dunja, co oznacza ?Dach Świata?. Jest to rozległe i wysokie pasmo górskie, leżące w przeważającej części w Tadżykistanie (z największym szczytem Ismaila Samaniego 7495 m n.p.m.). Trasa przejazdu wiedzie przez regiony Tawildara i przełęcz Khaburabad. Na tych terenach podczas wojny domowej toczyły się zacięte walki pomiędzy klanami zamieszkującymi te regiony. Przejazd do Kalaichumb. Tereny te zamieszkują Badachszanie, którzy do dziś posługują się własnym językiem. Miasteczko położone jest nad rzeką Pandż, głównym dopływie Amur Darii. Zakwaterowanie w prywatnych domostwach. Kolacja. Nocleg.
Dzień 12: Tego dnia droga biegnie wzdłuż rzeki Pendżi i afgańskiej granicy. Zaobserwować można różnicę w stylu życia Afgańczyków i Tadżyków oraz ogromny wysiłek, tych pierwszych, w budowie autostrady. Przyjazd do Chorog, jedynego miasta w Pamirze , położonego na wysokości 2100 m n.p.m.. Jest to administracyjne centrum Pamiru, gdzie wybudowano budynki rządowe, siedziby zagranicznych organizacji pozarządowych oraz Uniwersytet Azji Środkowej. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 13: Przejazd do gorących źródeł oraz kopalni rubinów Khu i Lal (gdzie rubiny i lazuryty wydobywano już w XIV wieku, co potwierdza Marco Polo).Dalszy przejazd do Iszkaszim głównej miejscowości Doliny Wachanu, o którą od dawna walczyli Kirgizi, Pamirczycy, Afgańczycy, a nawet Chińczycy. Droga prowadzi ?korytarzem wachańskim?, wzdłuż północnego brzegu rzeki Piandż, skąd rozpościerają się widoki, z jednej strony na Pamir, a z drugiej na pokryte śniegiem szczyty Hindukuszu. Co sobota odbywa w tej miejscowości targ afgański. Zakwaterowanie w prywatnych domostwach. Kolacja. Nocleg.
Dzień 14: Przejazd w kierunku Langer. Po drodze wizyta w jednej z najstarszych twierdz Kacha-Kala mającej 2000 lat, muzeum Sufiego Muboraka Kadami Vakhani, lokalnego uczonego, teologa, poety i podróżnika, który umarł w 1910 roku. W pobliżu jego domu znajdują się kamienne tablice, służące niegdyś uczonemu jako kalendarz słoneczny. Odwiedzamy zespół buddyjskich stup i grot w Wranga oraz gorące źródła Bibi Fatima (nazwane imieniem córki proroka Mahometa). Podziwianie położonej w najbardziej malowniczej okolicy twierdzy Yamchun (z IV-III w p.n.e). Nocleg w Langer w kwaterach prywatnych.
Dzień 15: Po śniadanie przejazd na północ do osady Burunkul. Przy odrobinie szczęścia dojrzymy owce Marco Polo, świstaki żyjące na tych odległych terenach. Spacer nad jeziorem Burunkul, którego wody mają przepiękny niebieski kolor. Następnie kierujemy się Autostradą Pamirską na zachód do Chorog. Droga wspina się ku przełęczy Kojtezek (4272 m n.p.m.). Mijamy stałe osady Pamirów, sady moreli, jabłoni. Tuż przed wjazdem do Chorogu, stoi pomnik Autostrady Pamirskiej, który kształtem przypomina pierwszy samochód jaki przejechał tą drogą. Nocleg.
Dzień 16: Po śniadaniu podziwianie, znajdującego się niedaleko Chorog, Ogrodu Botanicznego - uważanego za najwyżej położony na świecie. Przejazd do Kalaichumb, kolejnym malowniczym odcinkiem szosy M41. Po przyjeździe kolacja, nocleg w kwaterach prywatnych.
Dzień 17: Śniadanie. Przejazd do Duszanbe, droga biegnie przez przełęcz Khobu-Robot (3252 m n.p.m.) skąd roztaczają się wspaniałe widoki na leżące nieopodal wioski. Po przyjeździe kolacja i nocleg.
Dzień 18: Przejazd na lotnisko. Wylot do Istambułu. Przerwa tranzytowa i dalszy lot do Polski. Przylot do Warszawy.
TERMINY:
24.04 ? 11.05.2014*
15.05 ? 01.06.2014
07.08 ? 24.08.2014*
14.09 ? 01.10.2014
CENA: 7750 PLN + 1 690 USD
1 rata: 800 PLN płatna przy zapisie
2 rata: 5 860 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)
3 rata: 1 690 USD uczestnik zabiera ze sobą
CENA ZAWIERA:
? przelot Warszawa - Ałma-Ata, Duszanbe - Warszawa, Biszkek - Duszanbe
? zakwaterowanie ? Kazachstan - hotele 3* (pokoje dwuosobowe), Kirgistan - hotele 3* (pokoje dwuosobowe), 2 noclegi pod namiotami, Tadżykistan - hotele 3* w Duszanbe i Chorog (pokoje dwuosobowe), reszta noclegów w kwaterach prywatnych
? wyżywienie - śniadania i kolacje oraz obiady/pikniki według programu
? transport autobusami i mikrobusami, oraz jeepami
? opiekę miejscowych przewodników
? opiekę polskiego pilota na całej trasie
? ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR)
CENA NIE ZAWIERA:
? opłat lotniskowych i biletów wstępu 120 USD
? opłat wizowych i tax do Kazachstanu, Kirgistanu, Uzbekistanu ok. 250 USD
? zwyczajowych napiwków 55 USD
? pokój 1-osobowy dopłata 280 USD
? opłaty za fotografowanie i filmowanie
* wysoki sezon ? dopłata 470 PLN + 120 USD
Warunki uczestnictwa
Transport: samolot,innyWyżywienie: śniadania,obiady,kolacje,wg programu
Zakwaterowanie: hotel
CENA: 7750 PLN + 1 690 USD
*wysoki sezon (kwiecień/maj/sierpień) dopłata 470 PLN + 120 USD
I rata: 800 PLN płatna przy zapisie
II rata: 5 860 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
III rata: 1 690 USD uczestnik zabiera ze sobą
CENA ZAWIERA: przelot Warszawa - Ałma-Ata, Duszanbe - Warszawa, Biszkek - Duszanbe
zakwaterowanie Kazachstan - hotele 3* (pokoje dwuosobowe), Kirgistan - hotele 3* (pokoje dwuosobowe), 2 noclegi pod namiotami, Tadżykistan - hotele 3* w Duszanbe i Chorog (pokoje dwuosobowe), reszta noclegów w kwaterach prywatnych
wyżywienie - śniadania i kolacje oraz obiady/pikniki według programu
transport autobusami i mikrobusami, oraz jeepami
opiekę miejscowych przewodników
opiekę polskiego pilota na całej trasie
ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR)CENA NIE ZAWIERA: opłat lotniskowych i biletów wstępu 120 USD
opłat wizowych i tax do Kazachstanu, Kirgistanu, Uzbekistanu ok. 250 USD
zwyczajowych napiwków 55 USD
pokój 1-osobowy dopłata 280 USD
opłaty za fotografowanie i filmowanie
Terminy
Termin | cena | opis |
---|